O gimnazjum

Aktualności

Gimnazjum nr 2 w Mielcu mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 7. Rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 r. jako jedno z czterech mieleckich gimnazjów.  Tym co odróżnia nasze gimnazjum od innych, jest punktowy system oceniania uczniów.

Atuty naszego gimnazjum:

• bezpieczeństwo – szkoła monitorowana
  • efektywna praca wychowawcza
  • wszechstronna pomoc psychologiczno-pedagogiczna
  • wysokie wyniki na egzaminach gimnazjalnych
  • sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych
  • nowoczesne metody i formy pracy, m.in. platforma e-learningowa Moodle
  • bogata oferta zajęć pozalekcyjnych

Motto Gimnazjum nr 2 w Mielcu brzmi:

„Człowiek powinien sięgać dalej niż na wyciągnięcie ręki,
bo po cóż byłoby niebo.” R. Browning

Polityka ws. RODO