SPONTAN SCOTTIE 2018

Dnia 7 czerwca odbył się w naszej szkole I Mielecki Konkurs Informatyczno – Sprawnościowy „Spontan Scottie 2018” dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany w ramach IX Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca. Startowały w nim czteroosobowe drużyny z mieleckich szkół podstawowych: SP 2, SP 3, SP 6, SP 7, SP 8, SP 9, SP 11, SP 12 i SP 13. Podczas turnieju dzieci wykonywały zadania informatyczno- sprawnościowe na hali sportowej, grały w „Scottie Go!” oraz rozwiązywały problem spontaniczny. W przerwach między zadaniami bawiły się na magicznym dywanie i jadły pyszne pierogi, przygotowane w szkolnej stołówce. Miały też okazję obejrzeć prezentację i porozmawiać o bezpieczeństwie w Internecie. Podczas całej imprezy dzieci świetnie się bawiły, wykazały się dużą kreatywnością i umiały ze sobą zgodnie współpracować.
Konkurs zakończył się uroczystym wręczeniem medali i nagród wszystkim uczestnikom, którego dokonał Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos.
Zwycięzcami „Spontan Scottie 2018” zostały drużyny:
I miejsce SP 3
II miejsce SP 8
III miejsce SP 12
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.