KONKURS POWIATOWY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

19 marca 2018 odbył się finał VIII Konkursu Powiatowego Języka Niemieckiego organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Naszą szkołę reprezentowało jedenaścioro uczniów. Pisali oni test leksykalno –gramatyczny, sprawdzana również była była umiejętność rozumienia ze słuchu. W rywalizacji wzięło udział 40 najlepszych uczniów z całego powiatu.

Do ścisłego finału dostali się: Joanna Gaj, Adrianna Helowicz, Julia Krejcz, Dominika Maksoń, Wiktor Ordyk, Mikołaj Rybak i Julia Ulaszek. Rywalizowali oni z 12 pozostałymi gimnazjalistami rozwiązując poszczególne zadania na kolejnych czterech kolejnych stacjach językowych. 

II miejsce zajęła Julia Krejcz.

III miejsce zajęła Julia Ulaszek.

Pozostali nasi uczniowie otrzymali dyplom finalisty konkursu powiatowego.

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych językowych sukcesów.