Szkoła Podstawowa nr 7 im. Ignacego Łukasiewicza w Mielcu

tel. 17 787 53 03 lub 667 654 280

W roku szkolnym 2022/23 nasza szkoła przystąpiła do Programu Laboratoria Przyszłości, w ramach którego otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego.

Zakupiony sprzęt pozwoli na zdobywanie wiedzy, rozwijanie umiejętności praktycznych czy odkrywanie talentów wśród naszych uczniów, zarówno na lekcjach techniki jak i innych zajęciach edukacyjnych.

W ramach Programu zakupionoSP 7 – Laboratoria Przyszłości

Komunikat prasowy dotyczący programu jest dostępny_Komunikat_prasowy_Laboratoria_Przyszłości_

 

2023/2024

 

LUTY 2024

Po raz kolejny uczniowie mieli okazję pracy z przyrządami i urządzeniami zakupionymi w ramach „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie wykazali się umiejętnościami majserkowania.

 

GRUDZIEŃ 2023

Uczniowie klasy 7b wzięli udział w projekcie „Smaki w lekturach”. W projekcie został wykorzystany sprzęt kuchenny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie wykazali się znajomością lektur a przy tym świetnie się bawili.

 

PAŹDZIERNIK 2023

W ramach programu Laboratoria Przyszłości tym razem swoimi umiejętnościami kulinarnymi, wykazał y się dzieci ze świetlicy. Świetliczaki wykonywały różnego rodzaju sałatki z okazji Światowego Dnia Warzyw i Owoców. Dzieci uświadomiły sobie znaczenie warzyw i owoców dla zdrowia.

 

2022/2023

Wrzesień 2022

We wrześniu uczniowie na lekcjach techniki zaznajomili się z narzędziami, przyrządami i urządzeniami  zakupionymi w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i ciekawością zapoznali się z zasadami działania  części urządzeń i poznali instrukcję posługiwania się nimi.

Październik 2022

Narzędzia i przybory zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości” okazały się bardzo dobrym rozwiązaniem.  Uczniowie klasy 6 mieli okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne wykonując drewnianą skrzynkę – organizer. Taka forma pracy sprawiła, że uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem brali udział w lekcji, a przy tym świetnie się bawili.

Listopad 2022

27 października 2022 r. w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyła się konferencja pod hasłem „Czytanie dla pokoju”.  Organizatorami Przeglądu byli: Podkarpacki Kurator Oświaty i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie przy PZPW. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII A: Agata Pietrucha i Julia Petka, które pod opieką p. Barbary Trybulec przygotowały nagranie dwóch plików Audio, wykorzystując sprzęt nagrywający zakupiony z programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczennice otrzymały podziękowania od Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch, którym gratulujemy. Więcej informacji na stronie szkoły : https://sp7.mielec.pl/miesiac-bibliotek-szkolnych-pod-haslem-czytanie-dla-pokoju/

Grudzień 2022

Uczniowie klas 4 poznawali możliwości robotów Photon zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Dzieci wprawiały roboty w ruch, zmieniały kolory, dźwięki doskonale przy tym się bawiąc.

Styczeń 2023

Uczniowie klas 6 i 5 wykonywali ozdoby i kartki świąteczne. Prace wykonywane były dowolna techniką z wykorzystaniem urządzeń , przyrządów (m.in.: wyrzynarki, kleje na gorąco itp.)  zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Luty 2023

Uczniowie klas 5 na lekcji techniki doskonalili sztukę składania papieru, wykonując „Kwiat kusodama”. Dzieci w swoich pracach wykorzystały materiały i narzędzia zakupione w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

 

Marzec 2023

Uczniowie kolejny raz mieli okazję pracować z wykorzystaniem materiałów i narzędzi zakupionych w ramach projektu Laboratoria przyszłości. Tematyka projektu związana była ze Świętami Wielkanocnymi.

Kwiecień 2023 

Po raz kolejny uczniowie mieli możliwość pracy z przyrządami i urządzeniami otrzymanymi w ramach „Laboratoria przyszłości” . Tym razem wykazali się umiejętnością szycia na maszynie.

MAJ 2023

Tym razem w ramach programu Laboratoria Przyszłości na lekcji techniki wykorzystano sprzęt kuchenny. Uczniowie wykonywali smaczne, kolorowe i pełne witamin  kanapki oraz owocowe i warzywne sałatki. Promując zasady zdrowego odżywiania, uczniowie wykazali się bogatą wyobraźnią, a praca w miłej atmosferze przyniosła wszystkim wiele radości. Na koniec odbyła się degustacja.

 

Powrót do strony głównej   <-


sp7front1

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Ignacego Łukasiewicza w Mielcu

ul. Grunwaldzka 7

39-300 Mielec


Hymn szkoły

Jak Kopernik wstrzymał słońce,

Łukasiewicz mrok rozjaśnił,

By w wieczory,  noce ciemne

Wszystkim ludziom było jaśniej.

Jego lampa, choć naftowa, 

Śmiało już rzucała blask...

Czytaj dalej...

Laboratoria przyszłosci


Kategorie wydarzeń

Bez kategorii Sport Konkursy Muzyka Norway Język obcy Biblioteka Deals Wydarzenie Lekcja Clothing Wycieczka Doswiadczenie Trends


Polityka prywatności na stronie

Jeśli chcesz otrzymać notatkę o naszej polityce prywatności na swój adres e-mail, wpisz go i kliknij wyślij

Polityka prywatności na naszej stronie

POSTANOWIENIA OGÓLNE Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej sp7.mielec.pl. jest GMINA MIEJSKA MIELEC reprezentujący organ SZKOŁA PODSTAWOWA NR7, Ul. Grunwaldzka 7 39-300 Mielec: , dalej „Administrator”, będący/a jednoczeście Usługodawcą. Dane osobowe Usługobiorcy są przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883 ze zm.) oraz ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). 3. Administrator dokłada szczególnej staranności w celu ochrony interesów osób, których dane dotyczą, a w szczególności zapewnia, że zbierane przez niego dane są: przetwarzane zgodnie z prawem, zbierane dla oznaczonych, zgodnych z prawem celów i niepoddawane dalszemu przetwarzaniu niezgodnemu z tymi celami, merytorycznie poprawne i adekwatne w stosunku do celów, w jakich są przetwarzane oraz przechowywane w postaci umożliwiającej identyfikację osób, których dotyczą, nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania.

Zgadzam się z wyżej wymienionymi warunkami