Świetlica czynna od godziny 6.00 do godziny 16.30.

NASZE ZAJĘCIA

ZAJĘCIA Z ZAKRESU LITERATURY,
ŻYWEGO SŁOWA:

–  czytelnictwo,
–  opowiadanie baśni, bajek, legend,
–  słuchanie audiobooków, oglądanie filmów.

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE:

– umuzykalniające, małe formy teatralne z pokazami,
– zajęcia plastyczne z użyciem technik:
– malowanie farbami, kredkami świecowymi, ołówkowymi, pastelami, mazakami, świecą,
– rysowanie ołówkiem, węglem, kredą,
– wydzieranie i wycinanie,
– origami, modelowanie z plasteliny, masy solnej, w śniegu,
– kompozycje z różnych materiałów np.przyrodniczych.

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE:

– stolikowe dydaktyczne- które pobudzają wyobraźnię, a przez to rozwijają szereg pojęć: przestrzeń, kształt, czas, wielkość, liczba, kolor,
– zabawy konstrukcyjne,
– zabawy tematyczne,
– pomoc w nauce i odrabianiu zadań domowych.

ZAJĘCIA RUCHOWE:

– towarzyskie, ze śpiewem i muzyką,
– zręcznościowe,
– elementy wychowania fizycznego i sportu w następujących formach: zabawy i gry ruchowe (na matach edukacyjnych, z chustą animacyjną),
– gry i zabawy zręcznościowe,
– ćwiczenia gimnastyczne z elementami zajęć muzyczno-ruchowych: zabawy ze śpiewem i muzyką, ćwiczenia rytmiczne, tańce.

1 listopada 2019r.

PAMIĘTAMY…….

„ Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą….

Dzieci z grupy świetlicowej P. Danusi i p. Małgosi wykonały „ Drzewo pamięci”.  Serduszka dla bliskich którzy odeszli…..