dodatkowy tel. w czasie zawieszenia zajęć: 667 654 280

Zasady korzystania z Biblioteki Szkolnej SP7  w Mielcu

od dn. 29.05.2020 r. do odwołania.

1. Biblioteka szkolna SP7 w Mielcu czynna jest od godz. 9.00 -12.00.
  2. W pomieszczeniu biblioteki może przebywać tylko jedna osoba wypożyczająca lub oddająca książki.
  3. Oddane książki zostawiane są w strefie kwarantanny na min. 3 dni.
  4. Po przyjęciu książek od czytelnika, każdorazowo dezynfekowany jest blat, na którym leżały książki.
  5. Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony – książki podaje bibliotekarz.
  6. Czytelnia jest niedostępna dla czytelników do odwołania.
  7. Od 1 czerwca biblioteka przyjmuje zwroty książek i podręczników.
  8. Nauczyciel bibliotekarz z wychowawcą klasy ustala termin oraz zasady zwrotu podręczników.
  9. Wychowawca powiadamia rodziców przez dziennik elektroniczny o terminach zwrotów książek
    i podręczników.
  10. Ze względu na ograniczenia ustalony został harmonogram wizyt w bibliotece dla poszczególnych klas:
    -w poniedziałki zapraszamy uczniów klasy 6
    -we wtorki – uczniów klasy 5
    -w środy – uczniów klas 1-3
    -w czwartki – uczniów klasy 8b
    -w piątki – uczniów klasy 8a
  11. Zwrot podręczników do biblioteki:
    Klasy 1, 2, 3 i 5 – we wrześniu 2020 roku
    Klasy 6 i 8 – do 19 czerwca 2020 roku.
  1. Zasady zwrotu podręczników – podręczniki tylko w kompletach, usunięcie okładek, usuniecie zapisanych notatek, wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia. Podręczniki zapakowane
    w reklamówkach należy opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa i zostawić w wyznaczonym miejscu.
  2. Za podręczniki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani w ustalonym terminie dokonać wpłaty na podane konto lub dokonać zakupu nowego egzemplarza.