SZANOWNI RODZICE DZIECI 7-LETNICH

W związku ze zbliżającymi się zapisami do szkół podstawowych prosimy o zapoznanie się z WAŻNYMI INFORMACJAMI, które ułatwią Państwu przejście przez proces rekrutacji elektronicznej.

1. Zapisu do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020 będzie można dokonać WYŁĄCZNIE DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
w dniach od 18 do 24 marca 2019r.

2. Do skutecznego zapisu wymagane będzie:
a) posiadanie profilu zaufanego, który można założyć poprzez:
* konto bankowe w wybranych bankach (bez dodatkowego potwierdzania),
*pod linkiem: epuap.gov.pl  (konieczne potwierdzenie danych w jednym z urzędów: Urzędzie Miejskim, Urzędzie Skarbowym lub ZUS).

b) zalogowanie się profilem zaufanym na stronie https://eurzad.um.mielec.pl

3.Przed rozpoczęciem zapisu warto zapoznać się z przygotowanym dla rodziców poradami 7 KROKÓW DO SIÓDEMKI, czyli jak

w siedmiu krokach zapisać dziecko do naszej szkoły.

REKRUTACJA 2019 – schemat 7 kroków

4. Wszelkich informacji i pomocy udzielać będziemy pod nr tel. 17 787 5303 oraz podczas DNIA OTWARTEGO, który odbędzie się
w naszej szkole we wtorek 19 marca w godzinach od 17.00 do 18.30.

Zarządzenie Prezydenta Miasta Mielca NR 97/2019

Uchwała NR IV/35/2019

Przewodnik dla rodzica – rekrutacja do szkoły podstawowej

SZANOWNI RODZICE DZIECI OBECNYCH KLAS III i VI

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta uczniowie obecnych klas trzecich  oraz szóstych mają możliwość uczęszczania, od nowego roku szkolnego 2019/20, do Szkoły Podstawowej Nr 7 i kontynuowania nauki do klasy ósmej.

Przeniesienie ucznia odbywać się będzie na wniosek rodzica (dokument w poniższym linku).

WNIOSEK

W marcu bieżącego roku możliwe jest złożenie wniosku o przeniesienie:

– obecnych uczniów klas trzecich do nowo tworzonych klas czwartych

– obecnych uczniów klas szóstych do nowo tworzonych klas siódmych

Warunkiem utworzenia klasy będzie odpowiednia liczba kandydatów.

WNIOSKI przyjmowane będą do 29 marca w kancelarii szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Zarządzenie Prezydenta Miasta Mielca Nr 96/2019

Od 1 września 2017r. w naszej szkole funkcjonują oddziały klas I – III, klas IV – VIII oraz świetlica i stołówka.

Nauczyciele zatrudnieni w naszej szkole mają duże doświadczenie w:

• pracy z dziećmi i młodzieżą w wieku dorastania oraz wspieraniu rodziców w tym zakresie,
  • rozwijaniu talentów i przezwyciężaniu trudności w nauce z zastosowaniem nowatorskich metod pracy z uczniem,
  • realizacji obowiązujących podstaw programowych, w oparciu o nowoczesną bazę
    i wyposażenie,
  • doradztwie w zakresie wyboru dalszego kierunku kształcenia (m.in. tworzenie portfolio, testy predyspozycji zawodowych, konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym),
  • realizacji zadań w zakresie pomocy psychologiczno – pedagogicznej z wykorzystaniem m.in. metody biofeedback,
  • przygotowywaniu uczniów do konkursów i egzaminów, których wyniki mają decydujący wpływ podczas rekrutacji do szkół średnich.

Dodatkowe informacje w sprawach dotyczących przeniesienia dziecka i organizacji zajęć
w roku szkolnym 2019/20 można będzie uzyskać podczas DNIA OTWARTEGO 19 MARCA od godz. 17.00 – 18.30

Telefony kontaktowe: 17 787 53 03 oraz 696 230 145

Z poważaniem: