USPRAWIEDLIWIENIA

W naszej szkole obowiązuje procedura usprawiedliwiania nieobecności oraz zwalniania uczniów z obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

W skrócie przypominamy:

• – w pierwszym dniu nieobecności ucznia rodzice zobowiązani są poinformować o tym szkołę telefonicznie: 17 787 5304 (najlepiej do godz. 9.00),
  • – druki zwolnienia lub usprawiedliwienia wypełniają i podpisują rodzice,
  • – usprawiedliwienie należy złożyć w sekretariacie uczniowskim w ciągu siedmiu dni roboczych od powrotu ucznia do szkoły,
  • – uczeń może być zwolniony w danym dniu z części lekcji (z ważnych powodów) jeżeli wcześniej dostarczy zwolnienie podpisane przez rodziców.

DRUK USPRAWIEDLIWIENIA

DRUK ZWOLNIENIA

mLEGITYMACJA

Dzięki mLegitymacji uczeń może zapomnieć o noszeniu tradycyjnej legitymacji, gdyż mobilna wersja dokumentu, jest wykorzystywana w tych samych sytuacjach co jej papierowy pierwowzór czyli np.  skorzystanie z ulg i zwolnień.

Z dokumentu w smartfonie mogą korzystać jedynie uczniowie, którzy posiadają już aktualną tradycyjną legitymację. Okres ważności mLegitymacji będzie tożsamy z okresem ważności wydanej „papierowej” legitymacji.

Aby aktywować usługę mLegitymacja szkolna muszą być spełnione poniższe warunki:

1. Posiadanie telefonu z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0 lub iOS w wersji nie niższej niż 10.3.
2. Złożenie wniosku do dyrektora szkoły o wydanie Legitymacji (wzór).
3. Wysłanie na adres sekretariatu uczniowskiego sp7sekretariat@miasto.mielec.pl  zdjęcia ucznia w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5MB.
4. Pobranie Aplikacji mObywatel i potwierdzenie zapoznania się z regulaminem.

Spełniając powyższe warunki uczeń otrzyma w sekretariacie uczniowskim szkoły kod aktywacyjny niezbędny do uruchomienia systemu na swoim telefonie.

Wniosek

BIP-Publiczna aplikacja mobilna