dodatkowy tel. w czasie zawieszenia zajęć: 667 654 280

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu informuje o możliwości ubiegania się o pomoc
w formie:

1. Bezpłatnych posiłków dla dzieci i młodzieży. Wsparcie może zostać udzielone osobom spełniającym warunki wskazane w ustawie z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej oraz spełniającym kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 w/w ustawy tj. 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie – 792,00 zł.
  2. Stypendiów szkolnych dla uczniów zamieszkujących na terenie Gminy Miejskiej Mielec
    z rodzin o trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę. Podstawowym warunkiem otrzymania stypendium jest nieprzekroczenie kryterium dochodowego na osobę w rodzinie – 528,00 zł. Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego można składać do 16 września 2019r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
  3. Zasiłku szkolnego przyznawanego uczniowi znajdującemu się w przejściowo trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. O zasiłek można się ubiegać w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego jego przyznanie.

Druki wniosków o przyznanie stypendium i zasiłku szkolnego można pobrać w MOPS w Referacie ds. Dodatków Mieszkaniowych, Energetycznych i Pomocy Materialnej dla Uczniów w pokoju nr 1 lub na stronie internetowej w zakładce: Druki do pobrania. Dodatkowych informacji można uzyskać pod nr tel. 17 787 56 00.