26 marca 2019r. odbył się finał IX Konkursu Powiatowego Języka Niemieckiego organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów. Pisali oni test leksykalno – gramatyczny. Sprawdzana również była umiejętność rozumienia ze słuchu. W rywalizacji wzięło udział 61 najlepszych uczniów z całego powiatu.

Do ścisłego finału zakwalifikowali się: Wiktoria Gruszecka, Faustyna Jarosz, Mikołaj Rybak, Kinga Tchórzewska. Rywalizowali z 14 pozostałymi finalistami rozwiązując poszczególne zadania na kolejnych czterech kolejnych stacjach językowych.

Osiągnięcia gimnazjalistów

I miejsce zajął Mikołaj Rybak

III miejsce zajęła Kinga Tchórzewska

Osiągnięcia uczniów szkół podstawowych:

II miejsce zajęła Wiktoria Gruszecka

III miejsce zajęła Faustyna Jarosz

Opiekunami uczniów byli Katrzyna Hudela, Łukasz Koźlik i Katarzyna Kmieć. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych językowych sukcesów.