6 czerwca w sali posiedzeń im. Jana Pawła II w Urzędzie Miejskim, na miejscach radnych miejskich, zasiedli uczniowie z naszego miasta. Wśród nich uczennice naszej szkoły  – Natalia Bujak, Emilia Gazda i Wiktoria Klich. Tegoroczne obrady przebiegały pod hasłem ” ABC Urzędu Miejskiego”.

Na początku  głos zabrała Sekretarz Miasta pani  Monika Szczodry, która opowiedziała o pracy urzędu, wyjaśniła podstawowe terminy i zasady obowiązujące w samorządzie.

Kolejnym etapem, najbardziej lubianym, było zadawanie pytań do władz miasta. Wśród poruszanych przez dzieci i młodzież  kwestii pojawiały się pytania na temat  bieżących spraw, jak i planów na przyszłe lata. Młodzi  radni pytali między innymi o komunikację miejską, kulturę i rozrywkę, przedstawili także kilka swoich propozycji na rozwój Mielca.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wspólnym zdjęciem.