dodatkowy tel. w czasie zawieszenia zajęć: 667 654 280

Wraz z końcem zimy, klasa 2 a zakończyła realizację II modułu międzynarodowego projektu czytelniczego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Książką, która stała się dla nas motywem przewodnim została „Zima Muminków”. Choć to obszerna pozycja, to urzekła naszych młodych czytelników. Dzieciaki mogły się wykazać znajomością lektury w podejmowanych działaniach. Sporo frajdy sprawiły jak zwykle quizy z wykorzystaniem aplikacji Plickers, które stanowią swoistą formę „przepytania” ze znajomości książki, ale przy pomocy atrakcyjnych dla dzieci nowoczesnych technologii z dużą dozą zabawy. Odbyliśmy nawet wirtualną wycieczkę po wiosce Muminków w Naantali i porównaliśmy książkę do jej animowanej wersji. W związku z wyzwaniami tego modułu, w naszej klasie pojawił się również nowy regał na książki promujący akcję „Czytam z klasą. Odkurzamy zakurzone książki”. Nie mogło zabraknąć również…. domu Muminków, w którego wykonaniu pomogli nam panowie z obsługi szkoły – pan Zdzisiu i pan Adam.

Jak zwykle mieliśmy dużo pracy, ale większość zadań wykonaliśmy wspólnie, bo w naszej klasie jest MOC i chyba coraz większa miłość do książek.
Ty też zaczytaj się w Muminkach!