28 listopada 2018 r. w ramach realizowanego projektu „Mali detektywi” w  klasach I i II gościliśmy w naszej szkole techników kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Spotkanie składało się z dwóch części. Najpierw dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się detektyw, co może być śladem, gdzie można go znaleźć i dlaczego technik pracuje w rękawiczkach. Uczniowie usłyszeli również o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa. Po krótkiej pogadance dzieci przystąpiły do działań praktycznych w specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym taśmą policyjną miejscu. Z pomocą profesjonalistów – techników kryminalnych – próbowały zabezpieczyć wszystkie ślady pozostawione przez sprawców kradzieży pieniędzy z sejfu. Robiły to skrupulatnie i dokładnie pod nadzorem specjalistów, równocześnie ucząc  się, jak trudna i mozolna jest praca w wydziale kryminalnym. Mali detektywi byli zachwyceni taką formą zajęć i gorąco dziękowali policjantom za przybycie.

W ramach zajęć kreatywnych realizowanego projektu zaplanowane są kolejne niezwykle ciekawe zajęcia.