W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  przez cały październik czytelnicy naszej biblioteki mogli oglądać wystawkę i rozwiązywać konkurs „Karykatury Literatury”, w którym wykorzystano znakomite karykatury autorstwa znanego grafika i satyryka – Eryka Lipińskiego.

Zadaniem uczniów było rozpoznanie i przyporządkowanie czternastu karykatur do nazwisk wymienionych pisarzy. Celem konkursu było utrwalenie w świadomości uczniów wizerunków znanych polskich pisarzy oraz poznanie charakterystycznych cech karykatury.

5 listopada 2019 roku  dokonano podsumowania konkursu.

I miejsce       Natalia Bujak            kl.6a
II miejsce      Julia Borek                 kl. 5a