W grudniu gościliśmy w naszej szkole pana Michała Popiela – leśniczego z Nadleśnictwa Nawoja. Podczas barwnej prelekcji dzieci z klas młodszych wysłuchały informacji o pracy leśnika oraz oglądały jego mundur. Z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej gość opowiadał, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Dzieci oglądały przywiezione przez leśniczego modele owoców leśnych, nazywały je i dopasowały do odpowiednich ilustracji. Dużą niespodzianką było zaprezentowanie myśliwskiego rogu, którego brzmienia uczniowie mieli okazję posłuchać.
Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane informacje poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów.