Pielgrzymkę, która miała charakter dziękczynienia za sakrament bierzmowania rozpoczęliśmy we wtorkowy poranek. Ten dzień spędziliśmy w autokarze, obserwując przez okna zmieniające się krajobrazy Polski, Czech i Austrii. W środę, w godzinach porannych, dotarliśmy do Wenecji. Tramwajem wodnym dopłynęliśmy do Placu Świętego Marka, otoczonego ze wszystkich stron pięknymi zabytkami. Jego sercem jest Bazylika, zbudowana w stylu bizantyjskim, będąca miejscem pochówku świętego Marka Ewangelisty. Mieliśmy okazję zobaczyć Most Westchnień, Pałac Dożów, pospacerować uroczymi uliczkami, które są połączone licznymi mostami, rozpiętymi nad weneckimi kanałami. W trakcie zwiedzania wzięliśmy udział w Mszy Świętej, sprawowanej w kościele pod wezwaniem św. Juliana przez naszych księży opiekunów ks. Sławomira i ks. Tomasza.

Trzeci i czwarty dzień wyjazdu poświęcony był na zwiedzanie Rzymu i Watykanu. Po stolicy Włoch poruszaliśmy się metrem. Niezapomnianym dla wszystkich nas miejscem była Bazylika Świętego Piotra w Watykanie. Podziwialiśmy tam słynną Pietę Michała Anioła, Ołtarz Świętego Piotra z baldachimem z brązu, pomodliliśmy w kaplicy św. Sebastiana przy grobie św. Jana Pawła II. Nasz dzień ubogaciła Msza Święta w Kaplicy Paulińskiej. W kolejny dzień również zobaczyliśmy szereg zabytków Wiecznego Miasta: Koloseum, Forum Romanum, Fontannę Di Trevi czy Schody Hiszpańskie.

Po zwiedzaniu Rzymu udaliśmy się na Monte Cassino – wzgórze, na szczycie którego wznosi się, odbudowane Opactwo Benedyktyńskie zrujnowane podczas działań wojennych. Odwiedziliśmy Polski Cmentarz Wojenny na którym leżą polscy żołnierze wraz ze swoim dowódcą gen. Władysławem Andersem. W ich intencji oraz naszej Ojczyzny odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz odśpiewaliśmy hymn Polski oraz Rotę.

Piątego dnia udaliśmy się w drogę powrotną do Polski. Na kilka godzin zatrzymaliśmy się w Wiedniu. Rankiem uczestniczyliśmy w niedzielnej Mszy Świętej w kościele św. Józefa na Kahlenbergu, potem pospacerowaliśmy po stolicy Austrii, zachwycając się zabytkową architekturą miasta, gdzie znajduje się okazała katedra św. Szczepana. Odwiedziliśmy także miejsce Bitwy pod Wiedniem. Wieczorem dotarliśmy do Mielca, zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

Za duchowe i poznawcze przeżycia dziękujemy naszym opiekunom: p. Elżbiecie Lodarskiej, ks. Sławomirowi Szyszce, ks. Tomaszowi Abramowi, p. Kacprowi Ciepieli, kierowcom i przewodnikowi p. Ryszardowi. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się w tym gronie pojechać na podobną wyprawę.

Powrót do strony głównej   <-


sp7front1

Szkoła Podstawowa nr 7 w Mielcu

ul. Grunwaldzka 7

39-300 Mielec
Zobacz Galerie

Sp7_postimg

Sp7_postimg

Sp7_postimg

Sp7_postimg


Kategorie wydarzeń

Bez kategorii Sport Konkursy Muzyka Norway Język obcy Biblioteka Deals Wydarzenie Lekcja Clothing Wycieczka Doswiadczenie Trends


Polityka prywatności na stronie

Jeśli chcesz otrzymać notatkę o naszej polityce prywatności na swój adres e-mail, wpisz go i kliknij wyślij

Polityka prywatności na naszej stronie

POSTANOWIENIA OGÓLNE Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej sp7.mielec.pl. jest GMINA MIEJSKA MIELEC reprezentujący organ SZKOŁA PODSTAWOWA NR7, Ul. Grunwaldzka 7 39-300 Mielec: , dalej „Administrator”, będący/a jednoczeście Usługodawcą. Dane osobowe Usługobiorcy są przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883 ze zm.) oraz ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). 3. Administrator dokłada szczególnej staranności w celu ochrony interesów osób, których dane dotyczą, a w szczególności zapewnia, że zbierane przez niego dane są: przetwarzane zgodnie z prawem, zbierane dla oznaczonych, zgodnych z prawem celów i niepoddawane dalszemu przetwarzaniu niezgodnemu z tymi celami, merytorycznie poprawne i adekwatne w stosunku do celów, w jakich są przetwarzane oraz przechowywane w postaci umożliwiającej identyfikację osób, których dotyczą, nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania.

Zgadzam się z wyżej wymienionymi warunkami